Дружба має крила

Дружба має крила
Гайтано, доброго дня! Познайомте нас зі своїм птахом. Як його звати, якого він роду?
Знайомтеся, це жако Маркус! Він із Конго, ім’я я йому дала на честь джазового басиста Маркуса Міллера.

А раніше у Вас були улюбленці і які?
Кого у мене тільки не було. І кішки, і собаки, і хом’яки, і папуги, і курочки були, і кролики… Дуже хотілося б ще маленького кенгуру. Я дуже люблю тварин!

Як і коли у Вас з’явився папуга? Як пройшло перше знайомство і як Ви звикали один до одного?
Ой, у нас у обох дуже складні характери. Ми довго звикали один до одного, він був кусючий, я була колюча. Він ображався на мене, я ображалася на нього. Він мені заважав, я йому заважала. І як кажуть, чим довше налагоджуєш контакт, тим міцніша дружба та любов. Так вийшло і у нас. На сьогодні ми нерозлучні друзі, і як тільки він чує, що відкриваються двері, коли я приходжу додому, то одразу мене вітає. І навпаки, коли я виходжу з його зони, а він частіше за все перебуває на кухні, бо там світло, тепло, багато квітів, то він мені дає прощальний сигнал.
Цікаво, як Ваш птах себе поводить вдома? Яка в нього вдача?
Він показує характер, але не часто, ми живемо душа в душу. Він мені дуже довіряє, і я це ціную.

Він вміє розмовляти?
Раніше він говорив, але, коли я почала дуже часто їздити, то він і перестав на певному етапі розмовляти взагалі. Зараз він знову намагається говорити, він знає своє ім’я – Маркус, він його постійно говорить. А так у нього є свої пташині мелодії, і я вже знаю, що він говорить і ми прекрасно можемо порозумітися на пташиній мові. 

Якого догляду він потребує?
Треба прибирати клітку, де він спить. А так він мандрує у нас квартирою. Є у нього улюблена гойдалка, яку він згризає, треба нову вже придбати. Брязкальця любить, не любить він совок – може годину з ним воювати.
А що він любить їсти, які у нього ще є улюблені зайняття?
Як і людина, він має їсти різноманітну їжу три рази на день, дуже любить яблука, моркву, сир, гречку, вівсянку, інколи і шматок ковбаси може отримати. Він і макарони може поїсти – Маркус в мене всеїдний. Чай та кава – так само звичайні речі. 

Чим папуга краще інших домашніх тварин?
Нічим не краще, домашня тварина – це член родини. Це жива істота. Вона потребує часу, уваги та розуміння. Він дуже розумний і все розуміє. Ми навчилися жити один з одним, і нам так добре, так тепло, що тепер ми разом робимо багато речей: споглядаємо захід сонця, разом займаємося музикою…

Є якісь особливі або цікаві історії з Вашим папугою?
Вже довгий час він мене дивує голосами чи звуками. Вперше я подумала – хто це говорить? А Маркус такий маніпулятор, що видає голоси, чи якісь сигнали – просто один в один. Приміром, імітував дверний дзвоник, і я могла бігти до дверей перевіряти, хто прийшов, а це Маркус бавився. Він також імітує сигналізації машин. Але найцікавіше, що у нього виходить – це голоси та сміх. Одного разу чую, наче, знайомий сміх, а це мій папуга повторює мій сміх – один в один.
Яку участь він бере у Вашій творчості? Буває, що він Вам підспівує?
Коли я створюю нову мелодію, він завжди сидить поруч на фортепіано. Він спостерігає, слухає. А коли він вже знудиться, то починає стрибати по клавішах, тим самим, навіть, допомагаючи мені. Коли я відпочиваю, він поруч, коли я дивлюся якусь цікаву програму, він робить це зі мною. Якщо слухаю музику, він підспівує. Він просто любить бути поруч зі мною: чи на столі, чи на стільці. У нього навіть дихання змінюється, коли він поруч зі мною. Коли снідаю чи обідаю – йому так само важливо бути поруч. Він все контролює: має спробувати усе, що я куштую – кава, фреш, запіканка… Їсть усе, що і я, меню в нас однакове. Він обожнює сир. Коли я починаю різати сир, то він вже знає, що йому це дістанеться і дуже тішиться з цього приводу. Він дуже мене відчуває, різний мій настрій.
Наостанок, що Ви порадите нашим читачам, якщо вони хочуть завести собі птаха?
У вас повинен бути час, щоби подарувати тепло, увагу, любов своєму улюбленцю. Однак для маленьких діток папуги трохи небезпечні, бо дзьобики у них дуже сильні, вони можуть навіть покусати. Крім того, треба обов’язково встановити сітки на вікна, щоби він не полетів шукати пригод. А якщо він полетить, то вже буде провина господаря, бо на вулиці він загине. Любіть своїх папуг!


Ми навчилися жити один з одним, і нам так добре, так тепло, що тепер ми багато чого робимо разом

Ми живемо душа в душу. Він мені дуже довіряє, 
і я це ціную


Комментарии

Чтобы оставить комментарий, необходимо авторизироваться или зарегистрироваться!
© «Зоодруг» 2010-2018. Все права защищены.