Никсон и её толлер

Никсон и её толлер

NIKSON, познайомте нас зі своїм рудим другом.
Як його звуть, скільки йому років, яка у нього порода?

Його звуть Філюша! Повне ім’я у нього дуже красиве і точно передає його характер: Feel my Fire. Sweetbilberry – він у нас солодка і улюблена ягідка, але з темпераментом і вогнем всередині, ще й рудий, як вогник – ось так вдало дали йому ім’я. Порода ця ще дуже рідкісна для України, їх зараз всього десять собак. Він новошотландський ретривер, якого вивели в Канаді, в провінції Новошотландія. Назва породи говорить сама за себе – це качиний ретривер, який подає качок мисливцю. Ще одна назва породи – толлер.

Як він у Вас з’явився?

Філю шукала моя мама, вона серед нас найбільш професійно займається собаками. Ми обрали толлера за характеристиками породи, відгуками в інтернеті і, звичайно ж, завдяки його шикарному кольору! Толлер – собака невеликих розмірів (до 51 см), м’який, доброзичливий, грайливий, але він 24 години на добу готовий з вами щось робити: бігати, стрибати, шукати, подавати, нюхати, трюкачити, танцювати. З вами він – хоч на край світу!

Чим ця порода краща за інші?

Наш собака – це душа сім’ї. Шалено ласкавий, але в той же час дуже обережний зі сторонніми, активний, але якщо ви сіли випити чашечку кави – він чудово поспить біля ваших ніг, легко дресирується, але страшенно не любить дурних повторень, здатний виконувати будь-які завдання. Толлери рятують людей у горах і на воді, вони ловлять фризбі і танцюють фристайл, шукають наркотики і ходять на полювання, катають дітей на санчатах і легко здають всі нормативи по слухняності! Філя у нас потроху всім займається і всюди досягає гарних результатів, вистачало б часу у господарів!

Розкажіть, який він удома?

Собака ніжний та лагідний, і постійно зайнятий справою. Це моя віддушина. Його рухливість нікому не заважає, велике щастя мати такого собаку. Ніякого дискомфорту, він нам приносить тільки море щастя та посмішок.

Як Ви прийшли до ідеї зайнятися з ним аджиліті? У скількох змаганнях вже брали участь?

Зараз Філюші два з половиною рочки, а у нас вдома вже десятка три сертифікатів і, напевно, півсотні медалей у різних видах спорту. Тренуємося і з тренером, і вдома. Шоу-кар’єра у Філі в самому розпалі: він чемпіон світу юніор, віце-чемпіон Європи в дорослому класі, чемпіон п’яти країн, двічі інтерчемпіон і чемпіон України. Але, все-таки, помітно, що виставки йому трохи нудні. Інша справа – натаскування або заняття з порятунку на воді – ось тут він вогонь! Це його улюблені заняття. Філя ще й успішно знімається в кіно та в рекламі. Він знявся у фільмі, який скоро побачать глядачі – «Тарас. Повернення» режисера О. Денисенка. Для зйомок, до речі, мама з Філею літали два рази до Казахстану. Невеликі ролі у Філі в серіалах «Добрий хлопець», «Кріпачка», де і я трохи брала участь, «Вікно в життя», «Спокуса», ну і багато реклами!

Аджиліті може займатися будь-який собака чи треба мати якісь особливі вроджені здібності?

Займатися аджиліті може практично будь-який собака, небажано тільки великим собакам і собакам-гігантам! У нас в клубі займаються йоркширські тер’єри, такси, фокси, ретривери, шнауцери, вівчарки, джек рассел тер’єри, бордер коллі і безпородні собачки. Собаці має, перш за все, подобатися бігати і стрибати, треба, щоб він не боявся висоти та долав бум і гірку, не боявся темноти – бо є тунель. Собака має бути азартним і драйвовим і любити грати з господарем. Оскільки це спорт для двох, – тут і господар біжить, і собака,– швидкість дуже важлива, плюс господар повинен запам’ятати трасу і правильно дати команду своєму другові, а через те, що це досить травмонебезпечний вид спорту, дуже багато часу приділяється фізичному розвитку собаки! Але, якщо господар не готовий, трасу пробігти буде важко. Тому я ходжу до спортзалу!

З якого віку Ви почали займатися з собакою тренуванням?

Філя почав займатися аджиліті з 7 місяців, ми рухалися вперед дуже маленькими кроками, тому що я переживала за його суглоби. І поки що ми не досягли високих результатів в аджиліті. Але Філя дуже різносторонній пес, тому ми намагаємося з ним все спробувати, наприклад, у 4 місяці ми станцювали з ним перший, такий собі, ясельний танець, який називався «Ялинка і щеня», з яким і посіли перше місце в класі «цуценята». Каніс-фрістайл –це танці з собаками, один з найкрасивіших і захоплюючих видів спорту в собачому світі! У нашій країні цей вид спорту підкорив кілька міст. До нас фрістайл прийшов з Англії, і йшов доволі довго. Починали ентузіасти в кількості аж п’яти чоловік – просто з трюків під музику. Довго йшли до розуміння, що це все-таки танець, а не набір трюків, що має відбутися танцювальний дует. Потрібно придумати сюжет і вибрати музику, продумати костюми, навчити собаку і самому вивчити танець, потім не злякатися і вийти на великий ринг до глядачів і суддів і показати все, що ви готували місяцями. Оцінюється буквально все: хореографія, костюм, трюки собаки і рухи господаря, чи підходить музика вашій парі, чи весело собаці, чи з задоволенням вона танцює, чи немає надскладних трюків, чи артистичні ви... Взагалі багато чого потрібно показати суддям. А ось глядачі завжди дуже вдячні і захоплені, бо більшість людей розчулюється, якщо собачка просто лапку дає, а тут – навіть танцює! Зараз Філя вже в класі «дебют», у нього багато перших місць, багато показових виступів, нас запрошують виступати на святах, в інтернати і на якісь дитячі шоу. Толлери – дуже яскраві собаки, тому на сцені вони виглядають чудово.

Чим ще Ви займаєтеся з Вашим чемпіоном?

Філя – взагалі-то мисливська порода, довелося нам зайнятися і натаскуванням, чому, до речі, мій рижик несказанно зрадів. В поле, бігаючи, розшукуючи і подаючи дичину – він по-справжньому щасливий. Він готовий цим займатися нескінченно. Скільки кубків та дипломів у нього – так відразу і не скажеш. Багато! Але я не мисливець, тому ми освоїли спортивне натаскування – це коли собакам доводиться шукати муляжі птиці! Ретриверу все одно, що і де шукати. Філя з однаковою радістю та з шаленою швидкістю і в річку, і в болото, і в очерет, і в високу траву йде на пошуки. Видовище, коли вогненно рудий собака мчить по полю, або пливе по річці з видобутком, просто заворожує. Заради цього доводиться і о п’ятій ранку ходити на тренування, і на змаганнях в наметах спати. Але собака справді щасливий.

Щоб нам не нудьгувати взимку, коли поля вкриті снігом, а річки льодом, ми займаємося з Філею обідієнсом – це вища школа послуху. В минулому році здали норматив № 1 з дуже пристойними балами, а нормативів всього три! Тут важлива повна концентрація собаки на господарі і просто філігранне виконання всіх команд: сидіти, стояти, лежати, апорт, бар’єр, квадрат, фішка. Це не самий масовий кінологічний спорт, оскільки вимагає божевільного терпіння від господаря, повільної і чистої роботи, вміння відточувати навички до блиску. Зараз думаємо, чи підемо далі.

З цієї весни ми з Філею ще вирішили спробувати свої сили в Службі Порятунку на воді. На початку червня ми їздили в дресирувальний табір, де пройшли і випробування, і змагання, здали норматив і посіли третє місце в змаганнях за європейськими правилами, що надало нам можливість поїхати на Чемпіонат Європи, який буде проходити у Франції 1 вересня. Звичайно, Філі важкувато буксирувати човен і тягнути за собою двох осіб на рятувальному колі, традиційно для цього використовують ньюфаундлендів, але він справляється! Взагалі, як бачите, ми з Філею намагаємося не нудьгувати.

Як я розумію, Філя не перший Ваш собака. Які собаки взагалі Вам подобаються?

Собак люблю взагалі всіх. Зараз, звичайно, моє серце підкорили толлери, але моя давня любов – це стаффордширські тер’єри. В мене був такий собака, і все-таки я до них небайдужа. Потужні, красиві тварини.

У собаці вже є все, чого нам не вистачає в оточенні людей, – безмежна доброта і любов до своєї людини, до сім’ї, всепрощення і вміння радіти кожній миті життя зараз і тут, не відкладаючи на потім! Ми вчимо дітей любові, а собаки такими народжуються відразу! шкода, що не всі це розуміють.

Побажайте щось нашим глядачам.

Побажати можу тільки одне: заведіть собаку, якщо чомусь у вас її до сих пір немає!

У собаці вже є все, чого нам не вистачає в оточенні людей, – безмежна доброта і любов

Заведіть собаку, якщо чомусь у вас її до сих пір немає!

Займатися аджиліті може практично будь-який собака


Комментарии

Чтобы оставить комментарий, необходимо авторизироваться или зарегистрироваться!
© «Зоодруг» 2010-2024. Все права защищены.